Laiks mīlestības darbiem!

Sākums 9 Kristīgi pasākumi 9 Laiks mīlestības darbiem!

Nov 14, 2016 | Kristīgi pasākumi

zva1Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dati liecina, ka pasaulē vairāk nekā 10 miljoni bērnu karadarbības dēļ palikuši bez mājām. Tā sauktā “arābu pavasara” laikā Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos notika masu protesti pret pastāvošo iekārtu, kas Tunisijā, Ēģiptē, Lībijā un Jemenā beidzās ar režīma krišanu, bet Sīrijā protesti pārauga asiņainā pilsoņu karā. Piecu gadu laikā Sīrijas konflikts transformējies no pilsoņu kara par ģeopolitisku cīņas lauku, kurā savas intereses aizstāv Irāna, Saūda Arābija, Turcija, ASV un Krievija. Sīrijas sabiedrība ir smagi ievainota – 13,5 miljoniem cilvēku nepieciešama humānā palīdzība, 4,6 miljoni joprojām uzturas grūti aizsniedzamos reģionos, 480 tūkstoši no tiem – aplenktās teritorijās. Bruņoto konfliktu galvenie upuri ir civiliedzīvotāji – izvarošana, seksuāla pazemošana, nolaupīšana, iedzīvotāju padzīšana no mājām, bērni-kareivji, masveida cilvēku apšaušana un civilu objektu sagraušana kļuvuši par Sīrijas ikdienu. ANO to nodēvējusi par lielāko humāno krīzi pēdējos gadu desmitos.

Savukārt Sudānu Eiropas Komisija klasificē kā “aizmirsto krīzi”, kas izpelnās arvien mazāku pasaules sabiedriskās domas ievērību, lai gan līdz šim jau vairāk nekā 2,5 miljoni sudāniešu ir devušies bēgļu gaitās valsts iekšienē, valstī plosās bads un pārtikas trūkums, infrastruktūra brūk. Kaut arī bruņotais konflikts Sudānas Darfūras reģionā uzliesmoja pirms 13 gadiem, tas joprojām bēgļu gaitās dzen arvien jaunus vietējos iedzīvotājus, galvenokārt kristiešus. Mājas nācies pamest vairāk nekā 2 miljoniem cilvēku, no kuriem 1,6 miljoni atraduši patvērumu bēgļu nometnēs.

*****

Akcijas “Zvaigzne Austrumos” mērķis ir līdz 2016.gada 5.decembrim savākt 6000 kurpju kastes ar dāvanām sīriešu, irākiešu un sudāniešu bērniem, kas šobrīd patvērumu atraduši Jordānijā un Ēģiptē. Tā ir iespēja, lai vislielākā humānā krīze 21.gadsimtā kļūtu par lielāko patiesas iejūtības un cilvēkmīlestības paraugstundu.

Akcijā var iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlas iepriecināt kara šausmas pārdzīvojušos bērnus. Ir tikai jāpaņem tukša kurpju kaste un jāieliek tajā mīkstā rotaļlieta, dažādas spēles un mantiņas, higiēnas piederumi, cimdiņi, zeķītes, citas noderīgas lietas. Tad jāziedo 5 eiro ceļa naudai un jānogādā kastīte kādā no 45 pieņemšanas punktiem visā Latvijā. Tālāk kastītes konteinerā tiks nosūtītas uz Jordāniju. To izdalīšanu klātienē pārraudzīs akcijas organizētāji no Latvijas.

*****

Vispirms izdomājiet, kāda dzimuma (meitene vai zēns) un vecuma (2-4 g., 5-9 g., 10-14 g.) bērniem gatavosiet dāvaniņu. Tad piepildiet kastīti ar jaunām lietām. Obligāti ielieciet mīksto rotaļļietu (nelieciet cūciņu, sunīti vai lelles, kas atveido cilvēku, jo šīs lietas ir pretrunā islāma ticībai), kancelejas preces (zīmuļi, flomāsteri utt.), higiēnas preces (zobupastas, zobubirstes, ziepes, bet nekādā gadījumā šķidrumus), kādu kārumu (ledenes vai cietās konfektes, bet ne šokolādi, riekstus, sēklas), spēles un mantas brīvā laika pavadīšanai. Lai smeltos idejas kastītes saturam, apmeklējiet vietni www.zvaigzneaustrumos.lv . Šeit varēsiet arī izdrukāt uzlīmējamu etiķeti, kur norādīt vecumu un dzimumu, kam dāvana domāta. Dāvanu kastē virspusē ielieciet lapiņu ar savu vārdu, uzvārdu un e-pastu, lai janvārī saņemtu informāciju par dāvanas nogādi. Kasti pārsieniet ar lenti vai divās vietās viegli aizlīmējiet ar līmlenti.

Uzmanību! Kastei jābūt viegli atveramai, tādēļ to nedrīkst ietīt dāvanu papīrā. Ja vēlaties to glīti noformēt, apvelciet ar dāvanu papīru kastītes korpusu un vāku katru atsevišķi.

Lūdzu nelieciet kastītēs krustiņus, kristīgo literatūru vai jebkādu citu reliģisko simboliku, jo dāvanas nonāks dažādu ticību, ne tikai kristiešu bērnu rokās. Ir kristieši, kas uzskata – ja es nevaru liecināt par Kristu, šādai dāvanai nav nozīmes. Ir nozīme! Dažreiz patiesi mīlestības darbi liecina spēcīgāk nekā vārdi. Ar jūsu dāvanas starpniecību bēgļu bērni un viņu vecāki uzzinās, ka Dievam rūp viņu liktenis un pasaulē ir cilvēki, kam arī rūp viņu liktenis. Un šiem cilvēkiem tas rūp tādēļ, ka viņi ir piedzīvojuši Dieva mīlestību savā dzīvē un vēlas to dot arī citiem.

*****

Šobrīd Latvijā ir 45 veikali un organizācijas, kur kastītes tiek savāktas. Pilnu šo vietu sarakstu atradīsiet kartē akcijas mājas lapā www.zvaigzneaustrumos.lv . Ziedojums – 5 eiro par katru kastīti – ļaus segt kastītes nogādāšanu adresātam. Lūdzu, pārskaitiet šo naudu uz kādu no zemākminētajiem kontiem kontu ar mērķa norādi “Zvaigzne Austrumos”:

 

Biedrība Baltic Global Initiative
Reģ. Nr. 40008229858
A/S SEB Banka
SWIFT: UNLALV2X
Konts: LV28UNLA0050022612987

vai:

Biedrība Baltic Global Initiative
Reģ. Nr. 40008229858
A/S Swedbank
SWIFT: HABALV22
Konts: LV19HABA0551039231616

 

Ziedojums nodrošina ne tikai akcijas izdevumus Latvijā un konteinera nosūtīšanu līdz Akabas ostai, bet arī atmuitošanas, transportēšanas, noliktavas u.c. pakalpojumus Jordānijā.

*****

Ja nav laika pašiem noformēt kastīti, variet to iegādāties jau gatavu rotaļlietu veikalos “Lāčuks”. Rīgā “Lāčuks” veikali atrodas t/c “Galeria Riga”, Dzirnavu ielā 67, A.Čaka ielā 72 un Rušonu ielā 28. Tie ir arī daudzviet Latvijas reģionos; sīkāk skatiet veikalu tīkla mājas lapā http://lacuks.lv/our-shops . Veikalos “Lāčuks” gatavas kastītes varēsiet ne vien iegādāties, bet arī turpat uz vietas nodot.

Nav laika kastes piepildīšanai un skraidīšanai pa veikaliem? Akcijas organizētāji ir gatavi to izdarīt jūsu vietā. Pārskaitiet 25 eiro par kastīti uz kādu no augstākminētajiem kontiem ar mērķa norādi “Izdariet manā vietā” un jūsu dāvaniņa bēgļu bērniem tiks sagatavota Ēģiptē uz vietas. Jūsu ziedojums nodrošinās gan kastītes saturu, gan loģistikas izdevumus.

*****

Draudzes “Dzīvības Avots” locekļi un apmeklētāji savas kastītes visērtāk var nodot velosipēdu un piederumu veikalā “ZZK” Rīgā, Dzelzavas ielā 47, tūdaļ aiz kristīgā certra “Labā vēsts” ēkas uz Mēbeļu nama pusi. Kastītes var nodot tieši pirms dievkalpojuma ceturtdienās līdz 19.00 un svētdienās līdz 16.00.

Sagatavotās dāvanu kastītes vai ziedojumu 25 eiro apmērā varat nodot arī Solvitai un Ervīnam Jākobsoniem personīgi pēc draudzes dievkalpojumiem ceturtdienās un svētdienās. Mēs apņemamies tās nogādāt dāvanu savākšanas punktos.

*****

Akcijas beigu termiņš – 2016.gada 5.decembris. Draudzes “Dzīvības Avots” cilvēki, kas savas dāvaniņas nesīs tieši uz draudzi, lai nodotu Solvitai un Ervīnam tālāknogādāšanai, to vēl var izdarīt 17., 20., 24., 27. novembrī, kā arī 1. un 4.decembrī.

*****

Akciju “Zvaigzne Austrumos” rīko biedrība “Baltic Global Initiatve”. Akciju starplaikā uz Jordāniju darbā ar bēgļu bērniem dodas biedrības brīvprātīgie. Dāvanu kastīte nenodrošinās šiem bērniem drošu nākotni, izglītību vai siltas mājas, bet tā uz brīdi iepriecinās šos bērnus un dos viņiem un viņu vecākiem apziņu, ka tālā svešā zemē Latvijā ir cilvēki, kam rūp viņu liktenis.

Akcijas “Zvaigzne Austrumos” vadītājs Pēteris Eisāns
Tālr. +371 27799666
e-pasts: info@zvaigzneaustrumos.lv
web: www.zvaigzneaustrumos.lv
Facebook: www.facebook.com/Zvaigzne-austrumos-1523735161199182/
Twitter: https://twitter.com/zvaigznesakcija
Draugiem: http://www.draugiem.lv/zvaigzneaustrumos/

 

 

MĪLESTĪBAI NAV TAUTĪBAS, RELIĢIJAS UN ROBEŽU!

[printfriendly]

Citas aktualitātes

Pateicības un atmodas dievkalpojums “Mosties, Latvija!”

Pateicības un atmodas dievkalpojums “Mosties, Latvija!”

Aicinām Jūs uz pateicības un atmodas dievkalpojumu "Mosties, Latvija!", svinot raidījuma ar tādu pašu nosaukumu skanējumu radio ēterā jau 20 gadus! Ja Jūs esat bijis stiprināts caur šo kalpošanu aicinām pievienoties – kopā slavēt un pagodināt Dievu, kā arī aizlūgt,...

“Dzīvības avots” jauniešu nometne

“Dzīvības avots” jauniešu nometne

No 9. līdz 13. augustam Zaļenieku pagasata "Eglītēs" norisināsies nometne jauniešiem no 13 gadu vecumam. Ierašanās 9. augustā pulksten 15:00. Kopā baudīsim vasaru, Dieva klātbūtni un piedzīvojumus! Un 13. augusta rītā atgriežamies mājās. Gulēšana teltīs. Meitenēm ir...

Džims Delharts viesosies 29. jūnijā Dzīvības avotā

Džims Delharts viesosies 29. jūnijā Dzīvības avotā

29. jūnijā ceturdienas dievkalpojumā būs viesis Lietišķo cilvēku apvienības sūtnis no ASV – Džims Delharts (Jim Delhart). "Ir pienācis laiks!" - tā Dievs uzrunāja Džimu brīdī, kad šķita, ka it kā viņam viss ir – plaukstošs restorāns, mēbeļu bizness, miljons dolāru...